Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ka-28 dla Chin

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 12 października 2009

W zakładach śmigłowcowych w rosyjskim Kumiertau (republika Baszkirii), przygotowano partię maszyn pokładowych Ka-28 dla marynarki wojennej Chin. Kolejna została zamówiona w ostatni piątek.

Chińczycy dysponują już Ka-28. W 1998 zakupili 8 śmigłowców, służących jako maszyny pokładowe na pozyskanych od Rosjan niszczycielach typu Sowremennyj oraz zbudowanym w rodzimej stoczni niszczycielu Luhai

3 śmigłowce Kamow Ka-28 (eksportowa wersja Ka-27), przechodzą obecnie serię testów w locie. Wkrótce zostaną przekazane ChRL. Jest to część zamówienia na 9 maszyn pokładowych (realizowanych via Rosobronoexport). Śmigłowce - wyposażone w wzmocnione silniki TV3-117VMAR - zostaną dostarczone w wersji ZOP oraz ratowniczo-poszukiwawnczej.

Według agencji Xinhua, Chińczycy zamierzają zwiększyć liczbę rosyjskich śmigłowców w swojej flocie. W ubiegłym tygodniu zamówili w zakładach w Kumiertau kolejne 10 Ka-28. Szczegóły tej transakcji nie są jednak jeszcze znane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.