Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

CH-53K przewiózł MH-60H

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 12 września 2021

USMC poinformował, że w dniach 4-5 września ciężki śmigłowiec CH-53K King Stallion z VMX-1 (Marine Operational Test and Evaluation Squadron 1) wykonał swą pierwszą oficjalną misję. Polegała ona na przewiezieniu innego śmigłowca – MH-60S Seahawk należącego do US Navy. Ten uległ uszkodzeniu w wyniku twardego lądowania w czasie akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

Żołnierze z VMX-1 i 1st Landing Support Battalion w Camp Pendleton przygotowują uszkodzony śmigłowiec MH-60S do transportu lotniczego / Zdjęcie: USMC

MH-60S z Naval Air Station Fallon Base Flight w stanie Newada brał udział w poszukiwaniu turysty zaginionego 16 lipca 2021. Twardo wylądował na dużej wysokości (ponad 3,5 km) na grani Mount Hogue, niedaleko Bishop w Kalifornii, w pobliżu granicy z Newadą. Nikomu wówczas nic się nie stało. Turystę odnaleziono jednak dopiero po 4 dniach od zaginięcia.

Ciężki śmigłowiec CH-53K King Stallion z VMX-1 podnosi w powietrze uszkodzony śmigłowiec MH-60S / Zdjęcie: USMC

Przygotowania do odzyskania MH-60S trwały 2 tygodnie. W operacji brało udział 25 marines i marynarzy z VMX-1 i 1st Landing Support Battalion w Camp Pendleton w Kalifornii. Śmigłowiec częściowo zdemontowano (w znacznie mniejszym stopniu niż w przypadku ewentualnego transportu kołowego). Później CH-53K zabrał go na podwieszeniu zewnętrznym do bazy Bishop.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.