Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izrael zamawia kolejne Micro Tavory

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Służby państwowe, 13 września 2021

Israel Weapon Industries (IWI) otrzymało kolejne zamówienie na karabinki Micro Tavor X95 dla Cahalu. Broń ma trafić w ręce izraelskich żołnierzy w ramach planu rocznego. Kontrakt uwzględnia jej parametry techniczne i kompatybilność z bronią używaną przez IDF (ang. Israel Defense Forces).

X95 może być skutecznie używany zarówno w terenie otwartym jak i zurbanizowanym / Zdjęcie: IWI

Karabinki X95 powstały przy współpracy IWI z elitarnymi jednostkami IDF na potrzeby sił zbrojnych, sił porządku publicznego i jednostek specjalnych. Broń rodziny Tavor jest używana w Izraelu przez różnego rodzaju jednostki od 15 lat.

Micro Tavor to broń, którą w ciągu kilku można przekonwertować na jeden z trzech dostępnych kalibrów. Może strzelać amunicją pośrednią kal. 5,56x45 mm i 5,45x39 mm lub pistoletową 9x19 mm. Masa broni, zależnie od wariantu i długości lufy, wynosi od 3,2 do 3,4 kg. Zasięg skuteczny Micro Tavora to ponad 500 m. Dzięki zastosowaniu układu bullpup długość karabinka nie przekracza 670 mm. Na każdej broni oryginalnie montowana jest co najmniej jedna szyna montażowa, co pozwala na integrację różnego rodzaju wyposażenia dodatkowego, w tym celowników.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.