Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podsumowanie 29. MSPO

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 września 2021

Wbrew trwającej pandemii Targi Kielce po raz kolejny zorganizowały Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i targi Logistyka. 29. MSPO obfitował w liczne zawarte umowy, rocznice i oficjalne wizyty ważnych przedstawicieli RP i innych państw. W trwających od 7 do 10 września targach udział wzięło 400 wystawców z 27 państw. W tym czasie ekspozycje obejrzało blisko 11 tys. zwiedzających. Odbyło się ponad 30 konferencji i seminariów. Teren targów odwiedziły delegacje zagraniczne z 14 państw – USA, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Francji, Korei, Norwegii, Ukrainy, Estonii, Gruzji, Włoch, Litwy, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Goszczono także korpusy dyplomatyczne z 17 państw: Australii, Białorusi, Bułgarii, Niemiec, Indonezji, Libii, Nigerii, Palestyny, Kataru, Turcji, Austrii, Maroka, Korei Południowej, Pakistanu, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA. MSPO odwiedziło ponad 300 dziennikarzy z Polski i z zagranicy.

Zdjęcie: Targi Kielce

Patronatem Honorowym MSPO tradycyjnie objął Prezydent RP, który odwiedził kielecki ośrodek pierwszego dnia salonu. W tym samym dniu targi wizytował również szef resortu obrony narodowej, który uroczyście otworzył Salon. Nie zabrakło również szefa BBN wraz z zastępcą.

Prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń podczas gali wręczenia nagród Defender powiedział: Za nami dni pełne prezentacji, rozmów, ważnych wizyt i decyzji. Polska po raz kolejny w Kielcach pokazała światu swój potencjał, a świat przywiózł do Kielc rozwiązania, które mogą być wdrożone w Polsce. Jestem dumny, że w Targach Kielce na MSPO miało miejsce wydarzenie o znaczeniu strategicznym dla naszego kraju. Inspektorat Uzbrojenia MON i Polska Grupa Zbrojeniowa zawarły umowę ramową dotyczącą dostawy systemu obrony powietrznej krótkiego zasięgu Narew. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że to największy i najbardziej skomplikowany kontrakt w historii polskich sił zbrojnych – kilkadziesiąt miliardów złotych na prawie 400 wyrzutni.

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną, jubileuszową 30. edycję MSPO, która odbędzie się w dniach 6-9 września 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.