Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie pij wody…

Lotnictwo cywilne, 12 października 2009

Amerykańska organizacja Flyersrights.org, zajmująca się wsparciem klientów linii lotniczych, wyraziła niezadowolenie z nowych, jej zdaniem niewystarczających, przepisów o badaniu jakości wody na pokładach samolotów pasażerskich.

Nowe przepisy, ustanowione przez federalną agencję ochrony środowiska EPA, nakładają na przewoźników badania stanu instalacji wodnych samolotów pasażerskich raz na 5 lat. Dodatkowo EPA może przeprowadzić niezapowiedziane kontrole, jednak nie wcześniej niż 18 miesięcy po wejściu w życie tych regulacji.

Przedstawiciele Flyersrights.org, organizacji, która brała udział w konsultacjach na temat nowych przepisów, uważają, że są one niewystarczające. W 2004 przeprowadzono szeroko zakrojone badania jakości wody w samolotach pasażerskich. Okazało się, że 15% przypadków, w wodzie wykryto bakterie grupy Coli. Są one przyczyną problemów gastrycznych części pasażerów. Co prawda jest to niewielki margines podróżujących, jednak Flyersrights.org zajmowała się już ochroną prawną poszkodowanych.

W związku z tym, że niezwykle trudno udowodnić związek między problemami zdrowotnymi, a jakością wody, organizacja proponuje jednak działania profilaktyczne: unikać picia wody z kranu w czasie lotu, a nawet dezynfekować ręce po każdym umyciu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.