Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elbit Systems ujawnia ARCAS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 16 września 2021

Elbit Systems ujawnił Assault Rifle Combat Application System (ARCAS). Umożliwia on cyfryzację broni strzeleckiej i połączenie jej z sensorami przenoszonymi na hełmie przez żołnierza.

/ Zdjęcie: Elbit Systems

ARCAS to system komputerowy zarządzany przez sztuczną inteligencję. Zbierając dane z urządzeń optoelektronicznych zamontowanych na broni i na hełmie żołnierza zwiększa świadomość sytuacyjną i dostarcza przydatnych informacji w czasie rzeczywistym. Przeznaczony jest dla żołnierzy piechoty i dla wojsk specjalnych.

Poprzez zbieranie informacji z kilku źródeł i zastosowanie sztucznej inteligencji ARCAS może dostarczać szeregu danych przydatnych w czasie działań zbrojnych, takich ja pasywny pomiar odległości, wprowadzanie poprawek balistycznych, wykrywanie miejsc skąd prowadzony jest ogień, detekcja ruchu, strzelanie zza osłony i z biodra, interfejs systemu C2, wsparcie w nawigacji, identyfikacja swój-obcy, monitorowanie zapasu amunicji, czy zerowanie broni.

Głównym elementem ARCAS jest komputer zintegrowany z chwytem przednim karabinu. Urządzenie zbiera i przetwarza dane z sensorów optoelektronicznych, dane z systemów kierowania i dowodzenia i od innych użytkowników ARCAS. Informacje są przedstawiane w celowniku broni lub optoelektronicznych urządzeniach nahełmowych. Obsługa systemu odbywa się z użyciem joysticka na chwycie przednim i interfejsu inspirowanego grami komputerowymi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.