Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa wodnosamolotu na Syberii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 19 września 2021

Wczoraj, 18 września 2021 po południu podczas próby lądowania na jeziorze Głubokoje rozbił się mały wodnosamolot. Na którego pokładzie znajdowały się 2 osoby. Do katastrofy doszło na bagiennym terenie w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym – Jugra, 65 km na południowy wschód od miejscowości Sowietskij.

Wrak wodnosamolotu Biełyj Lebied, który rozbił się na bagnach w rejonie jeziora Głubokoje w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym / Zdjęcie: Służba prasowa Uralskiej prokuratury transportowej

Do zmierzchu trwały poszukiwania wraku. Wznowiono je dziś o ósmej rano czasu lokalnego. W poszukiwaniach uczestniczył śmigłowiec Mi-8 nr rej. 24529 oraz dwa poduszkowce.

Wrak znaleziono w bagnie niedaleko brzegu jeziora. Okazało się, że osoby lecące wodnosamolotem zginęły. To lokalny przedsiębiorca, Boris Poliewoj – właściciel spółki budowlanej Atłant, i jego żona Jelena.

Rozbity wodnosamolot to Biełyj Lebied, zn. rej. RA-1815G. Był własnością prywatną Borisa Poliewoja. Wiadomo, że jego lot nie został zgłoszony do nadzoru lotniczego

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.