Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniejszy ruch lotniczy do i z Polski

Lotnictwo cywilne, 13 października 2009

13,4% mniej pasażerów obsłużyły polskie lotniska w pierwszym półroczu bieżącego roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2008, wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nadal podstawowym kierunkiem lotów jest Wielka Brytania.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku polskie porty lotnicze obsłużyły 6 816 tys. pasażerów w międzynarodowym ruchu regularnym. Rok wcześniej przez lotniska przewinęło się zaś prawie 7,9 mln osób. Daje to spadek przewozów o 13,4%.

Tylko nieznacznie zmieniła się zaś geografia połączeń. Nadal na pierwszym miejscu znajdowały się połączenia z lotniskami londyńskimi (Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton oraz City), z których skorzystało 1,277 mln osób, co stanowi 19% całego, międzynarodowego ruchu naszego kraju.

Drugim w kolejności kierunkiem był Frankfurt (448 tys. pasażerów), a następnie Dublin (391 tys.), Monachium (323 tys.) i Paryż (313 tys.).

Największe spadki ruchu w ujęciu ilościowym można było zaobserwować na takich kierunkach jak: Londyn (203 tys. pasażerów), Dublin (96 tys. pasażerów) oraz Kopenhaga (70 tys. pasażerów). Z pierwszych dwudziestu najbardziej popularnych kierunków, jedynie pięć wykazało dodatnią dynamikę ruchu i były to w kolejności: Birmingham, Bergamo, Frankfurt, Rzym oraz Sztokholm. Na uwagę zasługują także znaczące spadki ruchu na kierunkach amerykańskich: do Chicago (łącznie 87 tys. osób), Nowego Jorku (47 tys.) oraz New Jersey, które osiągnęły wartość ponad 20%.

Wśród krajów, zdecydowanie największe natężenie ruchu wystąpiło do i z Wielkiej Brytanii, wynosząc ponad 2 mln pasażerów, co stanowiło ponad 30% międzynarodowego ruchu regularnego. Na drugim miejscu znalazły się kierunki niemieckie, z liczbą 1 mln 200 tys. pasażerów (udział 18,4%), a na trzecim irlandzkie, z 550 tys. pasażerów oraz 8-procentowym udziałem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.