Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ERA prezentuje PLESS

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 września 2021

Podczas Dni NATO w Ostrawie czeskie przedsiębiorstwo ERA ujawniło system pasywnego rozpoznania elektronicznego Passive Long-range ESM Surveillance System (PLESS). W przedstawieniu systemu wziął udział wiceminister obrony Czech ds. współpracy przemysłowej Tomáš Kopečný.

Prezentacja stacji PLESS spotkała się z dużym zainteresowaniem strony rządowej i mediów / Zdjęcie: MO Czech

PLESS to system pasywnego pozahoryzontalnego rozpoznania elektronicznego, który może wykrywać cele powietrzne, lądowe i morskie na dystansie do 700 km. Możliwe jest również ich śledzenie, klasyfikacja, rozpoznanie i identyfikacja. Głównym przeznaczeniem PLESS jest wykrywanie kierunku celów stacjonarnych i wolno poruszających. Z użyciem dwóch stacji może być tworzony obraz sytuacji w 2D.

System wykrywa sygnały w zakresie częstotliwości od 100 MHz do 18 GHz pochodzące ze stacji radiolokacyjnych, urządzeń zakłócających i łączy danych. Pozahoryzontalny charakter PLESS przejawia się wykorzystaniem refleksyjności troposferycznej. Antena stacji może być obracana w promieniu 360º, zaś kąt obserwacji wynosi 30º. Masa anteny wraz z towarzyszącymi podsystemami nie przekracza 16 t.

Rozmieszczenie PLESS zajmuje mniej niż 30 minut przy udziale 2 osób. Po rozstawieniu stacji do obsługi wystarczy jedna osoba odpowiadająca za sterowanie systemem. PLESS może współpracować z innymi systemami pasywnymi rozpoznania elektronicznego, w tym z czeskimi stacjami VERA-NG.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.