Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ukraina chce od USA 1 mld USD rocznie

Strategia i polityka, 24 września 2021

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba poinformował, że rozpoczął dialog z Kongresem i administracją amerykańską na temat konieczności zwiększenia całkowitej kwoty wsparcia, jakiego Stany Zjednoczone Ameryki udzielają jego krajowi, do 1 mld USD rocznie. Rozmowy miały się rozpocząć przy okazji wizyty ukraińskiego ministra w Nowym Jorku, gdzie odbywały się obrady 76. sesji Zgromadzenie Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Delegacja Ukrainy, z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, podczas posiedzenia 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Minister Dmitrij Kuleba pierwszy z prawej / Zdjęcie: president.gov.ua

Wsparcie w nowej wysokości miałoby rozpocząć się już w najbliższych latach. Według Kuleby, w Kongresie USA jest wiele sił, które wspierają tę inicjatywę. Zdaniem ministra, większość żądanej kwoty powinna trafić do sektora obronnego. Miałaby zostać przeznaczona przede wszystkim na obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową.

Nic nie wskazuje na to, żeby żądania Ukrainy zostały spełnione przez USA. Podstawowym warunkiem rozmów na temat zwiększenia wsparcia finansowego musiałoby być opanowanie przez Kijów korupcji. To zaś jest niemożliwe w przewidywalnej perspektywie. Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych państw na świecie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.