Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja pakistańskiego F-16 Block 52

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 października 2009

W Fort Worth odbyła się wczoraj prezentacja F-16D Block 52 dla Pakistanu. Kraj ten otrzyma do końca przyszłego roku 18 samolotów tego typu.

Pierwszy F-16D Block 52 dla Pakistanu. Samolot trafi do odbiorcy w grudniu bieżącego roku. Pozostałe - do końca 2010 / Zdjęcie: flightglobal.com

Islamabad zamówił 18 egz. F-16 Block 52 (12 w wersji C i 6 w dwumiejscowej wersji D) w grudniu 2007. Wartość tego kontraktu wyniosła 498 mln USD. Umowa zawiera opcję na kolejne 18 szesnastek. Samoloty będą napędzane silnikami Pratt & Whitney F100-PW-229. Na mocy osobnego porozumienia wojska lotnicze, Pak Faza'ya otrzymają również pakiet uzbrojenia. Planuje się, że będzie się on składał m.in. z 500 pocisków AIM-120C5 AMRAAM, 200 pocisków AIM-9M Sidewinder, 500 bomb kierowanych JDAM, 1600 bomb kierowanych laserowo GBU-12/24 oraz 700 bomb BLU-109.

Umowa jest częścią planu z 2006 wzmocnienia floty pakistańskich F-16. Zakłada on zmodernizowanie obecnie posiadanych 43 samolotów wersji A/B, dostarczonych w latach 1983-87 oraz po 2005, kiedy USA zniosły embargo na dostawy broni, po ujawnieniu przez Pakistan swojego programu atomowego. Dwie maszyny znajdują się już w zakładach Lockheed Martina i przechodzą modernizację do wariantu MLU.


Drukuj Góra