Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A380 promuje Expo 2020

Lotnictwo cywilne, 01 października 2021

Emirates, główny partner i oficjalne linie lotnicze Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju, zaprezentowały przyciągające spojrzenia malowanie samolotu A380, które będzie promować imprezę na całym świecie.

Proces malowania A380 (A6-EEU) i nanoszenia kalkomanii trwał 16 dni i pochłonął 4379 rbh. Nowe barwy promujące Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju pojawią się na 3 A380 Emirates / Zdjęcie: Emirates

Arabskie linie zrezygnowały z tradycyjnych biało-złotych barw na rzecz niebieskiej, wielkoformatowej grafiki w żywych kolorach: zielonym, pomarańczowym, różowym, fioletowym i czerwonym. Grafika biegnie wzdłuż kadłuba aż do ogona i stateczników, przeplatając się z charakterystycznym logo Expo 2020 w Dubaju w kształcie pierścienia. Na obu bokach kadłuba A380 znajdują się specjalne napisy Dubai Expo i Be Part of the Magic. Na osłonach silników umieszczono również napisy z przesłaniem Expo 2020 w Dubaju oraz z datą wydarzenia.

Ponadto, na bokach samolotu widnieje wizerunek kaskaderki, która stanęła na Burdż Chalifa w reklamie Emirates. Stewardesa trzyma tabliczkę z napisem: See you there i Dubai Expo Oct-Mar 2022.

Czerwone malowanie dolnej powierzchni kadłuba zostało zastąpione malowaniem w kolorze pomarańczowym z napisem Dubai Expo. Można je będzie oglądać na A380 w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Nowy wygląd A380 został zaprojektowany oraz stworzony przez zespół Emirates. To pełne malowanie, które stanowi zdecydowanie największy tego typu projekt, jakiego kiedykolwiek podjęły się linie.

Samolot o znakach rejestracyjnych A6-EEU wybrany do malowania został najpierw całkowicie oczyszczony z farby. Następnie starannie i metodycznie naniesiono na niego 11 kolorów, według ustalonej kolejności. Do nakładania farb wykorzystano metodę wild spray, elektrostatyczne pistolety natryskowe i konwencjonalne pistolety lakiernicze, zużywają ponad 2500 m2 materiału do kreślenia i maskowania.

Wszystkie szablony i wzorniki zostały wyprodukowane w wewnętrznej drukarni i warsztacie grafiki linii, a ich wykonanie i wykończenie pochłonęło wiele godzin pracy pracownikom Emirates Engineering Aircraft Appearance Centre. W następnym kroku naniesiono kalkomanie na osłony silników oraz wizerunek członka personelu pokładowego Emirates z tabliczką z napisem przy wyjściach z samolotu.

Emirates mają długą tradycję jeśli chodzi o specjalne malowania swoich Airbusów A380 i Boeingów 777. W ciągu ostatnich 5 lat zespół linii stworzył blisko 50 unikatowych wzorów i 100 malowań.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.