Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze Caravan EX dla Azul

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 05 października 2021

Linie Azul Conecta odebrały pierwsze 2 z 5 zamówionych (z opcją na 5 kolejnych) samolotów dyspozycyjnych Cessna Grand Caravan EX. Przewoźnik to spółka zależna brazylijskich Azul Linhas Aereas. Jego bazą jest lotnisko Jundiai w São Paulo.

Carlos Guedes (z lewej), szef pilotów Azul Conecta odbiera nowy samolot Cessna Grand Caravan EX z rąk Marcosa Nogueiry, dyrektora regionalnego ds. sprzedaży Textron Aviation / Zdjęcie: Textron Aviation

Plany zakładają, że kolejny Grand Caravan EX zostanie przekazany Azul Conecta przed końcem br., a 2 następne samoloty trafią do floty brazylijskiego operatora dwa na początku 2022. Obecnie, wraz z nowym nabytkami, Azul Conecta mają 18 samolotów Caravan i są największym użytkownikiem tego typu w kraju Kawy.

Cessna Grand Caravan EX to doskonały środek transportu w całej Brazylii, zwłaszcza dla osób na obszarach wiejskich. To sprawdzony i wszechstronny samolot do przewozu pasażerów i/lub ładunków – powiedział Marcelo Moreira, wiceprezes sprzedaży Textron Aviation w Ameryce Łacińskiej.

Plan biznesowy Azul Linhas Aereas zakłada opracowanie regionalnej i subregionalnej spółki lotniczej w Brazylii, a nasza działalność rozwija się dobrze od zeszłego roku. Od sierpnia 2020 do tej pory przewieźliśmy już ponad 40 tys. pasażerów, dotarliśmy do 12 nowych miejsc docelowych i wylataliśmy ponad 15 tys. godzin. […] Dzięki połączeniu Azul Conecta jest z Azul Linhas Aereas, dotrzemy do 200 miast w Brazylii w nadchodzących latach – dodał Flavio Costa, prezes Azul Conecta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.