Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Terma doposaży TNI-AL

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2021

Duńska Terma otrzymała od Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI-AL, indonezyjskiej marynarki wojennej) dwa zamówienia na systemy okrętowe. Dotyczą one komponentów walki elektronicznej i urządzeń samoobrony.

Systemy dowodzenia C-Flex zostaną wzbogacone o zdolności walki elektronicznej

Jedna z umów obejmuje partię systemów walki elektronicznej zintegrowanych z systemami dowodzenia C-Flex. Trafią ona na 6 indonezyjskich jednostek. Będą służyć do pozyskiwania, gromadzenia i wykorzystywania informacji o wykrytej emisji elektromagnetycznej. Terma w zakresie okrętowej walki elektronicznej podjęła współpracę z partnerem z Wielkiej Brytanii. Dostarczy on stację brzegową do przetwarzania, przechowywania i rozpowszechniania danych w spektrum elektromagnetycznym. Dzięki temu TNI-AL uzyska systemowe rozwiązanie z w pełni funkcjonalną bazą danych.

Wyrzutnie celów pozornych kal. 130 mm systemu C-Guard / Zdjęcia: Terma

Drugim zamówionym rozwiązaniem jest unowocześnienie systemów samoobrony C-Guard dla indonezyjskich korwet typu Sigma. Zwiększone mają zostać zdolności systemu w czasie działań ZOP. C-Guard jest oparty o wyrzutnie 130-mm celów pozornych. Zapewnia ochronę przed pociskami naprowadzanymi radarowo i na podczerwień, jak również przed torpedami. Wyrzutnie mogą wystrzeliwać cele pozorne w promieniu 360º wokół okrętu. System może przeciwdziałać 4 zagrożeniom jednocześnie.

Na potrzeby realizacji obu umów Terma otworzyła biuro w Surabaji. Nowo utworzona placówka ma pełnić ważną rolę w realizacji wspomnianych przedsięwzięć, a także ma pozwolić zacieśnić współpracę z Indonezją na lokalnym rynku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.