Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa ultralekkiej amfibii w Teksasie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 09 października 2021

6 października wieczorem, ok. 19:00 czasu lokalnego ultralekka amfibia Sea and Sky Krucker Cygnet leciała w rejonie jeziora Travis w pobliżu Point Venture w Teksasie. Dwumiejscową maszyną leciał tylko pilot. Z niewiadomych przyczyn samolot wpadł w korkociąg i uderzył w wody jeziora.

Małe amfibie Krucker Cygnet służą m.in. do lotów widokowych nad obszarami z duża liczbą zbiorników wodnych / Zdjęcie: Twitter

Pilot przeżył wypadek i został wyciągnięty z wody przez żeglarzy. Doznał jednak tak poważnych obrażeń, że zmarł po przewiezieniu do lokalnego szpitala przez STAR Flight. Texas Department of Public Safety zidentyfikował mężczyznę jako 58-letniego Dona Sumnera pochodzącego z Lakeway.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za możliwy uważa się błąd pilota lub awarię silnika amfibii.

Rozbity samolot to trójkołowa ultralekka amfibia Sea and Sky Cygnet (znana również jako Krucker Cygnet), zn. rej. N38AT, nr ser. H20057. To konstrukcja zaprojektowana przez J.P. Kruckera, początkowo produkowana przez jego Krucker Manufacturing w Sudbury, Ontario w Kanaddzie, a później przez Sea and Sky z Fort Walton Beach na Florydzie. Samolot był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.