Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Vidisco Guardian 12 dla USAF

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, 10 października 2021

Izraelska Vidisco dostarcza US Air Force rentgenowskie systemy wykrywania materiałów wybuchowych Guardian 12. W ramach kontraktu o wartości 30 mln USD przekazała ich już ponad 50. Systemy są używane przez różne jednostki USAF, w tym w bazach na całym świecie. Kontrakt został zawarty na 5 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 2. Dostawcą urządzeń oraz wsparcia serwisowego i szkoleniowego jest Vidisco USA.

System Guardian 12 Digital Radiographic mieści się w niedużej walizce. Jego masa wynosi jedynie 7 kg. Może funkcjonować w ekstremalnych temperaturach i warunkach pogodowych / Zdjęcie: Vidisco

System Guardian 12 Digital Radiographic jest przenośny. Jego użycie zwiększa możliwości ochrony, ułatwiając przeglądanie wewnętrznej zawartości podejrzanych przesyłek. System może wykrywać różnego typu improwizowane ładunki wybuchowe. Potrzebuje na to kilka sekund, ograniczając czas, jaki funkcjonariusze muszą spędzić w pobliżu potencjalnie niebezpiecznych bagaży i przesyłek.

Vidisco powstała w 1996. Od tego czasu dostarczyła swe produkty odbiorcom w 75 krajach. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 50 specjalistów pracujących w siedzibie w Izraelu oraz ośrodkach serwisowych w Europie, Azji i USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.