Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Thales prezentuje radar GO20 MM

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 października 2021

Thales opracował nowy radar pola walki Ground Observer 20 Multi-Mission (GO20 MM). Może on służyć zarówno do rozpoznania celów lądowych, jak również do wczesnej detekcji niewielkich bsl.

 Rozmieszczenie stacji GO20 MM przez dwóch żołnierzy trwa 5 minut / Zdjęcie: Thales

Radar GO20 MM jest rozwiązaniem wielozadaniowym, jednomodowym i trójwspółrzędnym. Radar pracuje w paśmie X. Zapewnia stałą obserwację w promieniu 360º. Antena radaru jest obrotowa, zaś prędkość obrotu to 60º/s. Może automatycznie wykrywać, śledzić i klasyfikować wykryte obiekty, tj. śmigłowce, bsl, siłę żywą i pojazdy. GO20 MM przeznaczony jest do działania na potrzeby wojsk stacjonujących w bazie, przemieszczających się, jak również w czasie działań stricte bojowych. Opcjonalnie, dzięki otwartemu interfejsowi, radar można wpiąć w system C4I.

Minimalny zasięg wykrycia to 300 m. Z kolei maksymalny zasięg radaru wynosi w przypadku mikro bsl (o SPO 0,01 m²) 4 km, mini bsl (o SPO 0,1 m²) 6 km, człowieka (o SPO 0,5 m²) 9 km, lekkiego pojazdu (o SPO 2 m²) 13 km. Natomiast w przypadku dużych pojazdów (o SPO 10 m²) i śmigłowców (o SPO 5 m²) zasięg wynosi 15 km, gdyż jest to zasięg instrumentalny stacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.