Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Fuzja Jaunt Air Mobility z Airo

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 13 października 2021

11 października 2021 Jaunt Air Mobility ogłosiła, że połączy swoją działalność związaną z samolotami eVTOL z Grupą Airo. Ma to doprowadzić do pierwszej oferty publicznej (IPO, initial public offering) w 2022. Zamiarem nowego przedsiębiorstwa jest pozyskanie kapitału o nieokreślonej wartości na wsparcie rozwoju całkowicie elektrycznego, pięciomiejscowego eVTOL, który Jaunt zamierza wprowadzić do użytku komercyjnego do 2026.

Samolot Jaunt eVTOL jest oparty na opatentowanej koncepcji wolnoobrotowego wirnika, która zmniejsza prędkość jego końcówek, by zmniejszyć opór i wibracje. W połączeniu z małymi skrzydłami do przelotów ma on dawać stosunek siły nośnej do oporu podobny do samolotów ze stałymi skrzydłami. Jaunt zamierza certyfikować samolot zgodnie z przepisami FAA Part 29 dla wiropłatów eksploatowanych w celach komercyjnych / Ilustracja: Jaunt

Działalność nowej spółki ma obejmować także różne przedsięwzięcia związane z produkcją i eksploatacją bezzałogowców, awioniką i robotyką oraz pojazdem NeoXcraft eVTOL rozwijanym przez brytyjską VRCO. Celem jest także współpraca z VerdeGo Aero w budowie hybrydowo-elektrycznej wersji samolotu o zasięgu ponad 130 km.

Jaunt i Airo nie zamierzają bezpośrednio obsługiwać swoich samolotów. Model biznesowy opiera się na ich sprzedaży innym operatorom przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego wsparcia klienta i produktu. Potencjalnymi nabywcami Jaunt eVTOL mają być regionalne linie lotnicze i operatorzy śmigłowców.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.