Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Leonidas trafi na Strykery

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 26 października 2021

GDLS nawiązało współpracę z Epirus w sprawie rozwoju systemów broni energii skierowanej (DEW, Directed Energy Weapon) i integracji ich z pojazdami US Army. Pierwszym systemem, jaki trafi na pojazdy będzie Leonidas zapewniający zdolności zwalczania celów powietrznych w ramach obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu (SHORAD).

/ Ilustracja: Epirus

Leonidas zostanie zintegrowany z transporterami Stryker i innymi pojazdami załogowymi i bezzałogowymi. Jest to system, który za pomocą mikrofalowego impulsu elektromagnetycznego neutralizuje urządzenia elektroniczne, pojazdy i nowoczesną amunicję. Umożliwia również zwalczanie rojów bsl.

Podzespoły Leonidasa zostały wykonane z na bazie azotku galu, co zapewnia mu możliwości większych i cięższych systemów tej klasy. Integracja z pojazdami nie powinna być wyzwaniem dzięki elastycznemu interfejsowi Leonidasa.

Jednocześnie GDLS pracuje nad nową klasą lądowych bezzałogowców, które dzięki modułowej architekturze i skalowalności będą mogły być dostosowywane do wymagań pola walki. W przyszłości część z nich ma być dostosowana do integracji DEW.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.