Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Somalijczycy zestrzelili bsl USA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 października 2009

Somalijscy bojownicy zestrzelili amerykański bezpilotowiec. Jego szczątki wpadły do oceanu.

Amerykański bsl został zauważony przez rebeliantów nad portem Kismayo (Chisimayu) w południowej Somalii. Tam też udało się go zestrzelić prawdopodobnie pociskiem z granatnika. Szczątki bezpilotowca w płomieniach miały wpaść do wód Oceanu Indyjskiego. Rebelianci twierdzą, że część z nich udało się już wydobyć.

O wydarzeniu poinformował szejk Hassan Yacqub, przywódca ruchu al Shabaab. Al Shabaab jest jednym z islamskich ruchów rebelianckich walczących z władzami Somalii. Jego bojownicy kontrolują znaczny obszar kraju.

Według nieoficjalnych informacji, około miesiąc temu na teren Somalii zostali przerzuceni śmigłowcami amerykańscy komandosi. Być może to oni używają małych bsl do obserwacji. Od kilku miesięcy bsl do śledzenia piratów na rogu Afryki stosują pływające w pobliżu wybrzeża okręty, m.in. US Navy. Użycie bezpilotowców jest elementem nowej strategii (Ebao). Wspierają one agentów osobowych (HUMINT) i wywiad satelitarny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.