Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przeciwlotniczy Skynex

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 listopada 2021

W Internecie pojawiło się nagranie prezentujące nową wersję opracowanego w Niemczech artyleryjskiego zestawu przeciwlotniczego Skynex. Podstawę systemu stanowi wieża z armatą automatyczną Oerlikon Revolver Gun Mk3 kal. 35x228 mm umieszczona na podwoziu ciężarówki RMMV.

/ Zdjęcie: Rheinmetall 

Za opracowanie systemu odpowiada Rheinmetall. Stanowi on rozwinięcie systemu Skyranger. W nagraniu ukazano zdolności Skynex do zwalczania roju bsl.

Masa modułu wieżowego wraz z amunicją to 5100 kg. Szybkostrzelność 35-mm armaty sięga 1000 strz./min, zaś zapas amunicji to 252 naboje. Z armaty można strzelać różnymi typami amunicji, w tym programowalną.

Jak można zauważyć na nagraniu na wieży znajduje się także zestaw sensorów kierowania ogniem. W ich skład wchodzi radar śledzący pracujący w paśmie X lub Ku, którego zasięg instrumentalny to 30 km. Obok znajduje się moduł optoelektroniczny z kamerą dzienną, kamerą pracującą w podczerwieni i dalmierzem laserowym. Opcjonalnie w skład systemu może wejść również radar do wykrywania celów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.