Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna partia AIM-9X dla Szwajcarii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 października 2009

Armasuisse, szwajcarska agencja zamówień wojskowych zaakceptowała najnowszą patię przysłanych z USA pocisków powietrze-powietrze Sidewinder AIM-9X, w które zostaną uzbrojone samoloty F-18C/D.

Szwajcarskie F-18C/D, choć nie najmłodsze, będą wykorzystywać najbardziej nowoczesną wersję Sidewinderów. Pociski modelu X wykorzystywane są obecnie także w USA, Korei Południowej i Polsce / Zdjęcie: Marton

Szwajcaria posiada 33 myśliwce F-18C/D (pierwotnie samoloty nie miały możliwości skutecznego atakowania celów lądowych), z których pierwsze dotarły do odbiorcy w styczniu 1996.

Ich główne uzbrojenie stanowią pociski powietrze-powietrze AMRAAM AIM-120 oraz Sidewinder AIM-9P. 6 lat temu, w ramach Programu Uzbrojenia 2003, zdecydowano o ich wymianie na najnowszy model X. Wartość transakcji wyniosła 115 mln USD (nie ujawniono jednak liczby zakupionych pocisków).

Dostawy realizowano raz w roku, od 2007. Ostatni transport przybył do Szwajcarii niedawno, do bazy lotniczej w Payerne, na pokładzie amerykańskiego C-17 Globemaster III.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.