Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożar na kanadyjskiej fregacie

Wypadki, Marynarka wojenna, 19 listopada 2021

Wczoraj, 18 listopada 2021, wczesnym rankiem na pokładzie kanadyjskiej fregaty HMCS Fredericton (337), typu Halifax, doszło do pożaru w przedniej maszynowni. Ogień szybko udało się ugasić. O zdarzeniu poinformowało dowództwo NATO Maritime Commant, któremu podlega wspomniana fregata działająca jako okręt flagowy w ramach stałego morskiego zespołu NATO SNMG-1 (Standing NATO Maritime Group One).

Zdarzenie na pokładzie HMCS Fredericton miało miejsce u wybrzeży Norwegii / Zdjęcie: Royal Canadian Navy

Szybkie ugaszenie pożaru było możliwe dzięki błyskawicznemu wykryciu ognia i podjęciu przez załogę sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Następnie okręt o własnych siłach udał się do portu w Trondheim w celu przeprowadzenia napraw. Miał tam dotrzeć wieczorem. W porcie oceniony zostanie poziom uszkodzeń, a następnie opracowany i wdrożony plan naprawy.

Fregacie w czasie zdarzenia towarzyszyły pozostałe okręty SNMG-1 i jednostki Kystvakten (norweskiej straży wybrzeża). Zespół SNMG-1 będzie kontynuował swoją misję i weźmie udział w ćwiczeniu Flotex Silver 21. Tymczasowe wyłączenie okrętu flagowego nie wpłynęło na możliwość dowodzenia zespołem zadaniowym (SNMG-1 z wizytą w Gdyni, 2021-03-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.