Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Premiera StormRidera

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 listopada 2021

Plasan opracował nowy wóz StormRider o trakcji 4x4, wywodzący się z rodziny lekkich pojazdów opancerzonych SandCat 4. generacji. Jest on jednak większy i cięższy od poprzedników oferując nieco większe możliwości dotyczące zabudowy, ładowności i stosowania specjalistycznego wyposażenia.

StormRider, podobnie do innych pojazdów tej klasy, może być wyposażony w różnego rodzaju elementy, umożliwiające wykonywanie zadań specjalistycznych / Zdjęcie: Plasan

StormRider ma dopuszczalną masę całkowitą ok. 11,5 t. Bazuje na tym samym układzie napędowym, co pojazdy SandCat. Jest jednak wyposażony w nową skrzynię rozdzielczą z napędem na obie osie, nowe wytrzymałe zawieszenie i nowe nadwozie samonośne.

W wariancie transportera pojazd może przewozić do 10 żołnierzy. Zapewnia on ochronę balistyczną i przeciwminową zgodą ze STANAG 4569. Dodatkowo ochronę przed wybuchami min i fugasów zwiększa dno w kształcie litery V i absorbujące energię fotele załogi Terra. Pojazd ma też kilka otworów strzelniczych i może być uzbrojony w zsmu na stropie kadłuba (Stormer – nowa wersja SandCata, 2017-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.