Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa UH-1H w Kolumbii

Wypadki, Służby państwowe, 21 listopada 2021

Wczoraj, 20 listopada 2021 po południu mieszkańcy wioski Yegüera Alta gminy Subachoque w prowincji Cundinamarca poprzez linię 123 powiadomili służby ratownicze, w jej pobliżu rozbił się śmigłowiec. Początkowo nie było wiadomo, do kogo lub do jakiej formacji należał. Gdy na miejsce wypadku dotarli strażacy z Subachoque i El Rosal okazało się, że to śmigłowiec z Guaymaral Aviation Antinarcotics Company (GAAC) Policía Nacional de Colombia. Ratownicy stwierdzili, że na miejscu zginęło dwóch policjantów. Kolejny zmarł w szpitalu.

Wrak śmigłowca Bell UH-1H-II należącego do Guaymaral Aviation Antinarcotics Company policji kolumbijskiej, który rozbił się w rejonie wioski Yegüera Alta / Zdjęcie: Twitter

Według dostępnych informacji, rozbił się policyjny śmigłowiec Bell UH-1H, który leciał z Barrancabermeja do Guaymaral. Na jego pokładzie znajdowało się 6 policjantów z GAAC. Do katastrofy doszło ok. 13:25 czasu lokalnego na pagórkowatym terenie w pobliżu wioski Yegüera Alta.

Jedną z ofiar okazał się główny intendent Adonay Vásquez Serrano – główny specjalista w GAAC. Służył w policji od 23 lat. Druga ofiara to strzelec Luis Fernando Suaza Tovar. W policji służył 10 lat. Trzecia ofiara to superintendent William Cuervo Jiménez. Zmarł on kilka godzin po przewiezieniu do szpitala w Engativá.

Trzech innych funkcjonariuszy GAAC zostało rannych. To pilot, kapitan Jorge Leonardo Morales Sáenz i drugi pilot Rigoberto López Mora. Obaj zostali przewiezieni do Centralnego Szpitala Policji. Trzeci ranny to policjant Ángel Iván Rojas Pérez, technik GAAC. Przewieziono go do szpitala gminy Facatativá. Według najnowszego raportu medycznego jego stan jest stabilny.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Rozbity śmigłowiec to Bell UH-1H-II, zn. rej. PNC-0721. Należał do Guaymaral Aviation Antinarcotics Company Policía Nacional de Colombia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.