Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa DA-42NG w Norwegii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 23 listopada 2021

Dziś rano lot szkolny w okolicach Larvik w Norwegii odbywał samolot Diamond DA-42NG z Pilot Flight Academy. Wystartował z lotniska Oslo-Sandefjord. Na jego pokładzie znajdował się instruktor i dwóch uczniów. Krótko po 9:00 samolot rozbił się na zboczu wzgórza w lesie koło Tvedalen i spłonął.

Wypadek widział świadek, który ok. 9:20 zawiadomił policję. Dotarcie na miejsce wypadku, odległe o kilka kilometrów od najbliższej drogi, okazało się czasochłonne. Nie udało się też opuścić ratownika ze śmigłowca.

Spalone szczątki rozbitego DA-42NG znaleziono rozrzucone na znacznej powierzchni. Oznacza to, że samolot uderzył w zalesione wzgórze z dużą prędkością, a w jego zbiornikach znajdowało się dużo paliwa / Zdjęcie: Twitter – Geir Eriksen

Gdy policja dotarła na miejsce wypadku pojazdami terenowymi okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli. Na razie nie ujawniono ich tożsamości. Do poszukiwania zwłok użyto psów i bezzałogowców.

Z danych Flight Radar 24 wynika, że samolot zanim się rozbił krążył w okolicy. Latał na wysokości około 1200 metrów.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Policja poinformowała, że pilot w czasie lotu nie zgłaszał żadnych problemów.

Rozbity samolot to dwusilnikowy Diamond DA-42NG Twin Star, zn. rej. LN-PFM, nr rej. 42.N255. Należał do Pilot Flight Academy z lotniska Torp. Został zarejestrowany w Norweskim Rejestrze Lotniczym w październiku 2020.

W czasie, gdy doszło do katastrofy, w okolicy latały 3 inne samoloty Pilot Flight Academy. To jedna z największych szkół lotniczych w Europie. Jednocześnie szkoli się w niej nawet czterystu uczniów z wielu krajów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.