Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rheinmetall przejmuje EMT

Transakcje, Bezzałogowce, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 24 listopada 2021

Rheinmetall przejmuje EMT, producenta bezzałogowych statków latających. Umowa w tej sprawie została niedawno podpisana przez przedstawicieli niemieckich przedsiębiorstw i ma wejść życie do końca br., jeżeli zatwierdzi ją urząd ochrony konkurencji. Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Założone w 1987 jako Elektro-Mechanische Technologien GmbH, EMT zatrudnia prawie 200 osób, w czterech zakładach w Niemczech, w miastach: Penzberg, Iffeldorf , Abenberg i Osterrönfeld. Od grudnia 2020 EMT działa w stanie upadłości samorządowej.

EMT jest producentem m.in. bsl Luna NG (na zdjęciu), będącego kluczowym elementem w sieci C4ISTAR Bundeswehry i odgrywa istotną rolę w transmisji danych taktycznych. Luna NG jest też kluczowym zasobem digitalizacji niemieckich sił zbrojnych, stanowiąc podstawę dla nowych zastosowań i działań rozwojowych, np. współdziałania załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, z możliwością zastosowania sztucznej inteligencji (np. do automatycznej analizy danych). Niemieccy żołnierze korzystali z bls Luna w 2000 w Kosowie, Macedonii i Afganistanu, a od 2016 także w Mali.

Po zatwierdzeniu transakcji EMT będzie stanowić część spółki zależnej Rheinmetall Technical Publications z Bremy, która od ponad 10 lat odpowiada za zapewnienie zdatności do lotu innych niemieckich rozpoznawczych bsl – Kleinfluggerät Zielortung (KZO, Polsko-niemiecki KZO?, 2008-09-08).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.