Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Serbia prezentuje AR100-C

Bezzałogowce, Lotnictwo wojskowe, 24 listopada 2021

Na terenie jednostki wojskowej Vojska Srbije (sił zbrojnych Serbii) Mačvanski partizanski odred w Šabac została zorganizowana wystawa z okazji ćwiczeń Flotylli Rzecznej. W jej trakcie ujawniono nowy typ bezzałogowca używanego przez Serbię – AirRobot AR100-C. W służbie znajduje się co najmniej 10 takich bsl.

Bsl AR100-C znacznie zwiększył możliwości pododdziałów rozpoznawczych Vojska Srbije / Zdjęcie: AirRobot

Bezzałogowce wraz z plecakiem do ich przenoszenia zostały pokazane w czasie transmisji telewizji Pink TV relacjonującej wizytę prezydenta Serbii Aleksandara Vučicia. Po raz pierwszy serbski AR100-C można było dostrzec podczas ubiegłorocznego ćwiczenia Sadejstvo 2020. Teraz jest wiadome, że zamówiono większą partię tych bsl.

AR100-C jest produkowany przez niemiecką spółkę AirRobot. Zbudowany jest w układzie wielowirnikowca. Głównym przeznaczeniem bsl jest prowadzenie rozpoznania. Masa bezzałogowca to 1,2 kg. Może przenosić ładunek o masie 250 g. Jego wyposażenie stanowi niewielka głowica optoelektroniczna z kamerą termowizyjną, dwiema kamerami dziennymi i podświetlaczem laserowym. Długotrwałość lotu AR100-C przekracza 25 min, zaś zasięg to 3000 m. Sterowanie odbywa się za pomocą przenośnej stacji.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.