Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie zakazują usług Starlink

Nowe technologie, Strategia i polityka, Cyberprzestrzeń, 28 listopada 2021

Departament Telekomunikacji Indii (DoT) nieformalnie zakazał korzystania instytucjom publicznym i osobom prywatnym korzystania z usług Starlink. SpaceX będzie musiało uzyskać licencję na sprzedaż swych usług. DoT zwróciło się do amerykańskiego przedsiębiorstwa o powstrzymanie się od przedsprzedaży i świadczenia satelitarnych usług internetowych w Indiach.

Od 1 listopada 2021 trwa przedsprzedaż usług Starlink w Indiach. Użytkownicy mogą sprawdzić ich dostępność w swojej okolicy za pośrednictwem oficjalnej strony Starlink. Usługę mogą zamówić w przedsprzedaży za 99 USD (ok. 7300 rupii). To kaucja, która podlega zwrotowi, jeśli klient rezygnuje z usługi / Ilustracja: Starlink Internet Services

Rząd indyjski rozpoczął kontrolę Starlink Internet Services w kwietniu 2021. Wówczas DoT zaczął badać, czy wprowadzenie wersji beta usług internetowych SpaceX złamało indyjskie przepisy telekomunikacyjne. Teraz okazało się, że Starlink nie ma licencji na oferowanie w Indiach satelitarnych usług internetowych, które są reklamowane publicznie.

1 listopada 2021 Starlink oficjalnie zarejestrował swoją działalność w Indiach. Od tego czasu uzyskał w tym kraju ponad 5 tysięcy zamówień przedpremierowych. Nie wiadomo, czy zostaną one anulowane, czy też klienci będą musieli poczekać do zmiany sytuacji formalnej. Starlink planuje sprzedaż 200 000 swych urządzeń w Indiach do 2022. 80% z nich ma być używanych na obszarach wiejskich, gdzie – według danych Banku Światowego – mieszka aż 900 mln osób.

Obecnie Starlink ma około 140 tysięcy użytkowników wersji beta w 21 krajach. Przedsiębiorstwo planuje, że w przyszłym roku będzie miało ponad 500 000 klientów. W tych planach Indie, z zacofaną infrastrukturą i rozległą przestrzenią, są ważnym obszarem potencjalnego rozwoju.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.