Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AH-1 zderzył się z C-130

Lotnictwo wojskowe, 30 października 2009

Należący do US Marine Corps śmigłowiec AH-1 Huey zderzył się z samolotem Coast Guard C-130 Hercules. Wrak śmigłowca wpadł do wody u wybrzeży południowej Kalifornii.

Do zderzenia doszło wczoraj o 19:15 ok. 40 km od wyspy San Clemente. Na pokładzie C-130 było 7 osób, a na w śmigłowcu dwie. Załogi obu maszyn utraciły łączność z kontrolą lotów. Wszyscy zostali uznani za zaginionych.

Warunki meteorologiczne w rejonie zderzenia były idealne: niebo było bezchmurne i wiał lekki wiatr. Przypadkowi obserwatorzy widzieli spadający w płomieniach śmigłowiec. Losy samolotu są nieznane.

Obu maszyn szukają śmigłowce i jednostki nawodne Coast Guard i US Navy.

AH-1 Cobra należał do 3rd Marine Aircraft Wing z Miramar Marine Corps Air Station i bazował w Camp Pendleton. HC-130H (nr 1705, nr ser. 382-4993) stacjonował w bazie USCG pod Sacramento (na zdjęciu Ricka Pisio C-130 z tej bazy).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.