Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba IRIS-T SL

Przemysł zbrojeniowy, 31 października 2009

Niemiecka Diehl BGT Defence ujawniła, że 9 października w RPA dokonano pierwszej i udanej próby odpalenia pocisku przeciwlotniczego IRIS-T SL, pochodnej pocisku powietrze-powietrze, ze zmodernizowanym silnikiem, systemem łączności i naprowadzania.

Próbę przeprowadzono na poligonie doświadczalnym OTB Test Range. W jej trakcie sprawdzono - z pozytywnym skutkiem - wszystkie etapy lotu i charakterystyki pocisku (jednak bez trafienia w cel), w tym aerodynamiczne, sterowania oraz działanie nowego silnika.

IRIS-T SL powstaje na zamówienie Bundeswehry, jako dopełnienie systemów Patriot PAC-3. Oparty jest na nowoczesnym pocisku powietrze-powietrze IRIS-T, o zasięgu ok. 25 km i masie 87,4 kg. By przystosować go do wykorzystania z platform lądowych - oprócz zintegrowania z samochodem i wyrzutnią - dodano kanał radiowego przesyłu danych, wyposażono w odbiorniki GPS i zmodernizowano silnik, dla zwiększenia zasięgu. Nowy system ma rozpocząć służbę w 2012.

Diehl BGT Defence rozwija również lżejszą wersję systemu. W marcu ubiegłego roku w Overbergu wystrzelono pierwszego IRIS-T SLS. To standardowy pocisk powietrze-powietrze, przystosowany jedynie do odpalenia w wyrzutni lądowej o zasięgu ponad 10 km.


Drukuj Góra