Indyjska DRDO (Organizacja Rozwoju Badań Obronnych) poinformowała, że 23 grudnia 2021 przeprowadziła drugi udany test konwencjonalnej rakiety balistycznej Pralay. Odbył się on następnego dnia po pierwszym (Pierwsze odpalenie Pralaya, 2021-12-22), co jest sytuacją wyjątkową w przypadku nowych systemów uzbrojenia. Rakietę powtórnie wystrzelono z wyspy Abdul Kalam u wybrzeży Odishy. W drugim teście zastosowano większy ładunek bojowy. Inny był też zasięg lotu.
Test spełnił wszystkie zaplanowane cele. Rakieta poleciała pożądaną trajektorią quasi balistyczną, docierając do wyznaczonego celu z wysokim stopniem dokładności. W locie sprawdzono systemy sterujące oraz system i algorytmy naprowadzania głowicy bojowej.
Pralay to taktyczny pocisk balistyczny krótkiego zasięgu opracowany przez DRDO. Jego zasięg operacyjny wynosi od 150 do 500 km. Pralay może przenosić wstępnie uformowaną głowicę odłamkową o masie od 350 kg do 700 kg. Jego podstawowym przeznaczeniem jest atakowanie instalacji radarowych i komunikacyjnych, ośrodków dowodzenia oraz lotnisk.