Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Estonia odebrała miny PM16

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 grudnia 2021

23 grudnia 2021 Estonia odebrała partię min morskich PM16 Blocker wyprodukowanych przez fińską Forcit Defence. Wraz z minami Estończycy otrzymali oprogramowanie wykorzystywane do ich rozmieszczania.

Mina morska PM16 Blocker w czasie testów z wykorzystaniem fińskiego okrętu wielozadaniowego FNS Louhi / Zdjęcie: via ERR

O zawarciu umowy na zakup min PM16 Blocker Estoński Ośrodek Inwestycji Obronnych poinformował w lipcu 2021. Miny morskie stanowią ważny komponent obrony wybrzeża w długoterminowej wizji strategicznej Estonii. Obrona ta jest kluczowa dla zapewnienia swobody poruszania się po morzu zarówno jednostkom estońskim, jak i ich sojuszników. Ma też powstrzymywać ataki z morza, a w konsekwencji blokować otwarcie frontów lądowych.

Blocker to mina morska produkowana przez istniejącą od lat 1920. fińską Forcit Defence. Jest uruchamiana przez zmianę stan pól fizycznych w jej pobliżu. Blocker zawiera 560 kg materiału wybuchowego Foxit z ładunkiem wspomagającym FXP R1 PBE. Zapewniają one wysoką moc uderzenia w cel. Foxit jest certyfikowany jako wyjątkowo niewrażliwy zgodnie ze standardem NATO STANAG 4439.

Miny Blocker mogą być przewożone w 20-stopowych kontenerach SUMICO. W każdym mieści się do 12 min tego typu. SUMICO pozwala na układanie min z każdego statku, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić 20-stopowy kontener.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.