Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawk z kadłubem z Mielca w US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 listopada 2009

Sikorsky Aircraft ogłosił, że pod koniec września do US Army trafił śmigłowiec UH-60M Black Hawk z kadłubem wykonanym w PZL w Mielcu.

Centralna część kadłuba z Mielca została dostarczona w kwietniu do zakładów w Bridgeport w USA. Tam została połączona z podzespołami dostarczonymi m.in. z Turcji i wytwórni Kamana z Jacksonville. Turkish Aerospace Industries dostarczyły tylną część kadłuba, a Kaman kabinę załogi. Końcowy montaż został zrealizowany w zakładach Sikorsky'ego w Stratford. Tam też śmigłowiec oblatano i przetestowano.

Śmigłowiec z wyprodukowanym w Polsce kadłubem to 145 UH-60M dostarczony US Army. Przekazano go oficjalnie 30 września.

Dostarczony kadłub jest pierwszym z 7 zmontowanych do końca października w PZL w Mielcu. W br. ma ich powstać 10-12, a w przyszłym - zgodnie z planami zarządu - co najmniej 25. Docelowo wytwórnia ma produkować 48 kadłubów do różnych wersji Black Hawków rocznie.

17 sierpnia w wytwórni rozpoczął się montaż pierwszego śmigłowca S-70i w wersji green (Kadłub S-70i z Mielca), a więc bez pełnego wyposażenia, które będzie konfigurowane zgodnie z wymaganiami odbiorcy. Ma on zostać ukończony w marcu 2010. S-70i to odmiana Black Hawka oferowana odbiorcom zagranicznym.

PZL w Mielcu zostały bez przetargu sprzedane w marcu 2007 United Technology Holding (Mielec-Sikorsky - Przekręt stulecia), spółce zależnej UTC - właściciela Sikorsky Aircraft. Wytwórnia jest trzecim dostawcą kadłubów śmigłowców Black Hawk. Obecnie współpracuje z 23 poddostawcami w Polsce. Zatrudnia ok. 1800 pracowników.

UH-60M zastępują w US Army najstarsze, wyprodukowane 30 lat temu śmigłowce Black Hawk. W grudniu 2007 Sikorsky uzyskał 5-letni kontrakt na dostawę 537 śmigłowców UH-60M i pochodnych (HH-60M, MH-60S i MH-60R) za 7,4 mld USD. Z opcją na kolejne 263 śmigłowców kontrakt jest wart 11,6 mld USD.

Szefem nowo tworzonego oddziału Sikorsky Global Helicopters jest wiceprezes koncernu, Marc Poland.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.