Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ośrodek EHang w Guangzhou

Lotnictwo cywilne, Nowe technologie, Bezzałogowce, 02 stycznia 2022

Chińskie EHang ogłosiło lokalizację ośrodka inteligentnej mobilności lotniczej 5G (5G Intelligent Air Mobility Experience Center) w chińskim mieście Guangzhou. Obiekt został zaplanowany we współpracy z Guangzhou Development District Communications Investment Group. Jego budowa ma być realizowana w ramach 100 Air Mobility Routes Initiative.

Rozwijana przez EHang 100 Air Mobility Routes Initiative ma na celu stworzenie w chińskich miastach, takich jak Kanton, infrastruktury niezbędnej do wsparcia wielu rodzajów usług lotniczych eVTOL / Ilustracja: EHang

Placówka ma być wyposażona w vertiport na dachu, z którego początkowo będą operowały autonomiczne pojazdy latające (AAV) EHang EH216, a także bezzałogowce towarowe Falcon B. Obiekt ma być zintegrowany z garażem dla autonomicznych elektrycznych pojazdów drogowych. Planowana infrastruktura obejmuje urządzenia do ładowania akumulatorów i obsługi pojazdów. System zarządzania i nadzoru operacjami lotniczymi eVTOL EHang ma być wspierany przez sieć telekomunikacyjną 5G.

Szefowie EHang planują, że Guangzhou stanie się modelowym miastem dla mobilności lotniczej nowej generacji. Stamtąd system ma rozszerzać się na kolejne miasta w ChRL i na świecie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.