Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Utworzenie Airbus Atlantic

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 03 stycznia 2022

Nowa spółka zależna Airbusa, Airbus Atlantic, została oficjalnie utworzona 1 stycznia 2022. W jej skład wchodzą zakłady Airbusa w Nantes i Montoir- De-Bretagne oraz zakłady przedsiębiorstwa Stelia Aerospace, znajdujące się na całym świecie.

/ Ilustracja: Airbus Atlantic 

Powstanie nowej spółki jest częścią projektu transformacji koncernu z Tuluzy ogłoszonego w kwietniu 2021, którego celem jest wzmocnienie łańcucha montażu struktur statków powietrznych.

Airbus Atlantic ma być zasadniczym elementem w łańcuchu wartości Airbusa i odgrywać kluczową rolę w łańcuchu dostaw struktur lotniczych, z ponad 500 dostawcami bezpośrednimi (statki powietrzne) i ponad 2000 dostawcami pośrednimi (różne produkty).

Będąc sercem Airbusa, Airbus Atlantic ma na celu spełnienie wielkich wyzwań związanych ze zrównoważonym przemysłem lotniczym, opracowując pionierskie nowe technologie. Naszą pierwszą misją będzie zapewnienie satysfakcji wszystkich naszych klientów i ustanowienie nowych standardów doskonałości pod względem jakości i wydajności operacyjnej. Mam pełne zaufanie do talentu, entuzjazmu i zaangażowania zespołów Airbus Atlantic, które pomyślnie napiszą ten nowy rozdział naszej historii – powiedział prezes Airbus Atlantic Cédric Gautier.

Zatrudniające 13 000 pracowników w 5 krajach na 3 kontynentach i mające rynek szacowany na ok. 3,5 mld euro, Airbus Atlantic jest światowym nr 2, jeżeli chodzi o produkcję struktur lotniczych i nr 1 pod względem  produkcji foteli dla załóg lotniczych. Spółka znajduje się też w pierwszej trójce producentów foteli pasażerskich klasy pierwszej i klasy biznes, które będą promowane pod marką Stelia Aerospace.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.