Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DADR po próbach

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 03 stycznia 2022

Lanza 3D Deployable Air Defence Radar (DADR) przeszedł próby NATO Support and Procurement Agency (NSPA) potwierdzając zdolność do wykrywania i śledzenia taktycznych pocisków balistycznych. Teraz może wejść do wyposażenia wojsk lotniczych kilku państw, w tym brytyjskich Royal Air Force i hiszpańskich Ejército del Aire.

W próbach radaru Lanza 3D DADR użyto stacji kierowania i bezzałogowca dostarczonych przez NSPA / Zdjęcie: Indra

Za opracowanie stacji radiolokacyjnej odpowiada Indra, która uzyskała w tym projekcie wsparcie hiszpańskiego Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Przemysłu, Turystyki i Handlu.

Próby Lanza 3D DADR zostały przeprowadzone w Centro de Evaluación y Análisis Radioeléctrico (CEAR) podlegającemu Instituto Nacional de Tecnología Aeroespacial (INTA) w Guadalajara. W ich trakcie użyto naziemnej stacji kierowania testami dostarczonej przez NSPA i bezzałogowca średniej wielkości, który miał symulować sygnaturę radarową pocisku balistycznego. Próby wykonywano z wykorzystaniem różnych punktów startu oraz zróżnicowanych profilów lotu i trajektorii symulowanego pocisku.

Radar wykazał się dużą dokładnością wykrywania i śledzenia celów podczas wszystkich lotów testowych. Ponadto był w stanie dostarczać niezbędnych informacji dotyczących trajektorii lotu celu, aby dobrać odpowiedni sposób przeciwdziałania i oszacować punkty startu, uderzenia i przechwycenia pocisku (Indra zmodernizuje hiszpańskie radary, 2020-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.