Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Huti przejęli statek ze sprzętem wojskowym

Marynarka wojenna, Publikacje, 05 stycznia 2022

Jemeńscy rebelianci Huti opublikowali zdjęcia i nagranie pokazujące ładunek przewożony przez statek, który przechwycili na Morzu Czerwonym. Na nagraniu widać sprzęt wojskowy należący do Arabii Saudyjskiej. To m.in. ciężarówki, pojazdy ze sprzętem łączności, małe łodzie i broń strzelecka.

Wypełniony należącymi do Arabii Saudyjskiej ciężarówkami i innymi pojazdami oraz sprzętem wojskowym pokład statku Rwabee przechwyconego na Morzu Czerwonym przez jemeńskich Huti / Zdjęcie: Twitter

Statek płynął pod banderą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To przybrzeżna jednostka towarowa (Landing Craft) Rwabee. Urzędnicy z Arabii Saudyjskiej twierdzą, że przewoził sprzęt z nieczynnego szpitala wojskowego na wyspie Socotra na Morzu Arabskim.

Tymczasem z publikacji umieszczonych w Internecie wynika, że na pokładzie statku przewożono kilkanaście ciężarówek wojskowych różnych typów, w tym co najmniej jedną wyprodukowaną w USA HEMTT (Heavy Expanded Mobility Tactical Truck) i pojazd opancerzony Humvee z anteną satelitarną. Widać także parę łodzi pontonowych o sztywnym kadłubie (RHIB) oraz pojemniki i skrzynie z uzbrojeniem strzeleckim, takim jak karabinki z rodziny AK i magazynki do nich, a także kamizelki kuloodporne i hełmy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.