Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Loty rozpoznawcze przy granicy FR

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Walka elektroniczna, 07 stycznia 2022

W ostatnich dniach USA i ich sojusznicy zintensyfikowali loty rozpoznawcze w pobliżu granicy z Rosją i Białorusią. Tylko wczoraj, 6 stycznia 2021 latało tam kilka samolotów amerykańskich i brytyjskich. Operowały m.in. nad Bałtykiem i Morzem Czarnym.

Trasy lotów i zasięgi urządzeń samolotów rozpoznawczych, które wczoraj operowały w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej i Białorusi / Ilustracja: Twitter – Amelia

Należący do RAF samolot rozpoznawczy i wywiadu radioelektronicznego RC-135W Rivet Joint (ZZ665) przeleciał nad Bałtykiem nad Morze Czarne. Tam wykonywał loty w pobliżu Krymu. Po wykonaniu misji powrócił do bazy w Wielkiej Brytanii.

Na północy, nad republikami bałtyckimi, operowały samoloty rozpoznania radioelektronicznego US Army. RC-12X (91-00516, kod YANJ02) latał bardziej na wschód. W jego zasięgu znajdowała się północna część Białorusi i zachodnia Rosji.

Doświadczalny Artemis (Aerial Reconnaissance and Targeting Exploitation Multi-Mission Intelligence System na bazie Bombardier Challengera 650, zn. rej N488CR, kod BRIO68) latał w pobliżu granicy obwodu kaliningradzkiego. Poleciał też – m.in. nad Polską – w pobliże Morza Czarnego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.