Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair opuszcza Frankfurt

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, 08 stycznia 2022

Tanie linie lotnicze Ryanair zapowiedziały zamknięcie bazy we Frankfurcie nad Menem. Powodem jest podwyższenie opłat lotniskowych pomimo skutków pandemii. Wzrosły one o 4,3%. W tym samym czasie inne porty lotnicze w Niemczech starały się obniżać opłaty. To spowodowało, że Frankfurt przestał być opłacalny dla taniego przewoźnika.

Zdjęcie: Twitter

Rezygnacja z portu lotniczego we Frankfurcie przez Ryanaira ma nastąpić do końca marca 2022. 5 bazujących tam samolotów przewoźnika ma zostać przebazowanych na inne lotniska. Irlandzkie linie operowały z Frankfurtu od 2017, gdy ten port lotniczy zaoferował specjalne stawki dla przewoźników rozpoczynających tam działalność.

Udział irlandzkich linii w lotach z Frankfurtu nie jest oficjalnie znany. Według serwisu OAG wynosił ok. 3%.

Pasażerowie, którzy kupili już bilety na loty Ryanaira z Frankfurtu po 31 marca 2022 zostaną w najbliższych dniach poinformowani o ich anulowaniu. Linie zaproponują im zwrot pieniędzy. Także załogi Ryanaira stacjonujące we Frankfurcie, w tym piloci, otrzymują powiadomienia o zamknięciu bazy. Wszyscy mają otrzymać oferty pracy w innych bazach Ryanaira.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.