Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Projekt Model 412 Encore

Przemysł lotniczy, Nowe technologie, Bezzałogowce, 08 stycznia 2022

Podczas wystawy AIAA SciTech w San Diego w Kalifornii Scaled Composites zaprezentowała koncepcję opcjonalnie załogowego modułowego samolotu Model 412 Encore. Pokazano model wykonany z wykorzystaniem drukarki addytywnej. Przedsiębiorstwo z Mojave poszukuje środków na dalszy rozwój projektu, w tym budowę latającego prototypu. Scaled Composites jest spółką zależną Northrop Grummana.

Model samolotu Model 412 pokazany przez Scaled Composites podczas AIAA SciTech w San Diego / Zdjęcie: Twitter

Modułowość Modelu 412 ma pozwolić na jego rekonfigurowanie na potrzeby różnych misji. Projektanci przewidują, że Encore będzie używany do wielu zadań, także jako stanowisko testowe. Samolot ma osiągać wysokości przekraczające 20 km. Jego udźwig ma sięgać 4500 kg.

Projektanci nie wykluczają wojskowych zastosowań Modelu 412. Mógłby to być wysokościowy samolot rozpoznawczy o dużej długotrwałości lotu. W tym zastosowaniu byłby zapewne bezzałogowy.

Układ konstrukcyjny Modelu 412 Encore jest podobny do wcześniej zbudowanego przez Scaled Composites samolotu Proteus. Ma dwubelkowy kadłub i napęd składający się z dwóch silników turboodrzutowych. Różni się pojedynczym płatem zamiast skrzydłami w układzie tandem. Na końcach belek zamontowano natomiast usterzenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.