Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Vinci zarządcą Annecy Mont-Blanc

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 10 stycznia 2022

Międzynarodowa spółka Vinci Airports rozpoczęła 1 stycznia 2022 zarządzanie francuskim lotniskiem Annecy Mont-Blanc na mocy podpisanej w lipcu ub. r. umowy z władzami departamentu Górnej Sabaudii. Porozumienie ma obowiązywać przez 15 lat.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Annecy Mont-Blanc

Annecy Mont-Blanc to port lotniczy położony 3,5 km na północny zachód od Annecy, w regionie Rodan-Alpy, we Francji. Vinci zainwestuje tam 10 mln euro (ponad 45 mln zł), wydłuży pas startowy do 2000 m i rozbuduje terminal, zapewniając pomieszczenia dla potencjalnych użytkowników.

Plan modernizacji obejmuje także ulepszenie izolacji budynków, zamontowanie paneli słonecznych, zamontowanie oświetlenia LED w całym obiekcie i zastosowanie urządzeń do obsługi naziemnej z napędem elektrycznym. Operator zainstaluje również stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Vinci zarządza obecnie 46 portami lotniczymi w 12 krajach w Europie, Azji i Amerykach. – Lotnisko Annecy Mont-Blanc specjalizuje się przewozach biznesowych i turystycznych i odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu atrakcyjności regionu – powiedział Nicolas Notebaert, dyrektor generalny Vinci Concessions.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.