Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Azorra zamawia A220

Transakcje, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 11 stycznia 2022

Spółka leasingowa Azorra, specjalizująca się w wynajmie biznesjetów oraz samolotów komunikacji regionalnej i średniej wielkości (ang. crossover) podpisała wczoraj, 10 stycznia 2022, umowę zakupu 22 samolotów rodziny A220 – 20 komunikacyjnych A220-300 i dwóch klasy biznes ACJ TwoTwenty.

A220-300 w barwach Azorra / Ilustracja: Azorra

Azorra to przedsiębiorstwo zajmujące się leasingiem, finansowaniem i zarządzaniem aktywami w postaci samolotów biznesowych, regionalnych, crossover i małych wąskokadłubowych. Zespołem Azorry kierują doświadczeni menedżerowie branży leasingu lotniczego, mający wsparcie finansowe funduszy zarządzanych przez Oaktree Capital Management. Azorra ma siedzibę w Fort Lauderdale na Florydzie i biuro w Dublinie w Irlandii.

A220 idealnie wpasowuje się w rosnące portfolio Azorry. Cieszymy się, że możemy współpracować z Airbusem przy tym tym popularnym samolocie nowej generacji. W jego postaci zaoferujemy klientom doskonałą ekonomię i efektywność środowiskową. Jesteśmy również zachwyceni możliwością rozszerzenia portfolio leasingowanych biznesjetów o nowy ACJ TwoTwenty. Nawiązane partnerstwo Azorry z Airbusem i wyjątkowa zdolność do oferowania przewoźnikom rozwiązań w zakresie wymiany floty i leasingu odrzutowców dla kadry kierowniczej korporacji są naszymi kluczowymi wyróżnikami, stanowiącymi znaczną wartość dla klientów – powiedział John Evans, dyrektor generalny Azorry.

Serdecznie witamy Azorrę w gronie partnerów Airbusa. Dostrzegliśmy istotny popyt na rynku na rodzinę A220 ze strony rosnącej i zróżnicowanej grupy klientów. [...] Zawarta umowa wzmocni portfel Azorry, polegający na inwestowaniu w najbardziej komfortowe i najnowocześniejsze samoloty w tym segmencie, a także umożliwi nam oferowanie rodziny A220 coraz większej liczbie linii lotniczych – dodałChristian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International (Oblot ACJ TwoTwenty, 2021-12-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.