Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby IRIS-T SLM

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 13 stycznia 2022

Pod koniec 2021 Diehl Defence przeprowadził próbne strzelania systemu przeciwlotniczego średniego zasięgu IRIS-T SLM. Seria prób została zrealizowana w realistycznych warunkach operacyjnych, udowadniając techniczną i operacyjną gotowość całego systemu.

Pierwsze próby IRIS-T SLM przeprowadzono już w styczniu 2014 / Zdjęcie: Diehl Defence

IRIS-T SLM uzupełnia w portfolio niemieckiego przedsiębiorstwa system przeciwlotniczy krótkiego zasięgu IRIS-T SLS, który znalazł już pierwszych użytkowników. System średniego zasięgu może stanowić jego uzupełnienie. Oferowany jest przez Diehl Defence razem z wyrzutnią pionową, pociskami, systemem dowodzenia i kierowania BMD-Flex, radarem CEAFAR i zintegrowanym wsparciem logistycznym. Pierwsze strzelania kompletnego systemu odbyły się w styczniu 2014.

Podstawowy efektor stanowią zmodyfikowane pociski IRIS-T, wyposażone w mocniejszy silnik, który zapewnia im zasięg zwiększony do 40 km i pułap 20 km. w pierwszej fazie ich lot jest korygowany dzięki układowi nawigacji inercyjnej, a w ostatniej fazie lotu naprowadzane są termolokacyjnie (Wsparcie szwedzkich RBS-98, 2021-02-25, Egipt kupuje zestawy SLM, 2018-09-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.