Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udany test Arrow 3

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Nowe technologie, 19 stycznia 2022

Wczoraj, 18 stycznia 2022 w Izraelu został przeprowadzony test Arrow Weapon System (AWS) i pocisków przechwytujących Arrow 3, które są przeznaczone do niszczenia rakiet (głowic) balistycznych poza atmosferą ziemską. Zestaw radarów operacyjnych AWS wykrył cel ćwiczebny i przekazał dane do systemu kontroli zarządzania walką (BMC, battle management control), który przeanalizował dane i ustanowił plan obrony. Zrealizowały go dwa pociski Arrow-3, które zostały wystrzelone z poligonu w środkowym Izraelu i pomyślnie zakończyły misję.

Testowy start pocisku antyrakietowego Arrow 3 / Zdjęcie: MO Izraela

Test został przeprowadzony przez Izraelską Organizację Obrony Przeciwrakietowej (IMDO) Dyrekcji Badań Obronnych i Rozwoju (DDR&D) w izraelskim Ministerstwie Obrony, wraz z amerykańską Agencją Obrony Przeciwrakietowej (MDA) i Izraelskimi Siłami Obronnymi (IDF). Bezpośrednim wykonawcą testu było IAI (Israel Aerospace Industries). Test uznano za udany.

IAI jest głównym realizatorem programu budowy AWS i pocisków Arrow. Pociski projektuje, rozwija i produkuje MLM, a radiolokatory systemu opracowuje Elta, spółka zależna IAI, zaś BMC rozwija Elisra, spółka zależna Elbit Systems. Wśród głównych podwykonawców Arrow 3 jest Boeing, Tomer i Rafael. To ostatnie przedsiębiorstwo projektuje też i buduje cel ćwiczebny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.