Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Tu-142

Lotnictwo wojskowe, 07 listopada 2009

Wczoraj w Cieśninie Tatarskiej rozbił się samolot ZOP Tu-142 Floty Oceanu Spokojnego. Żaden z członków załogi nie przeżył katastrofy.

Samolot Tu-142M3 wpadł do wód Cieśniny Tatarskiej w Kraju Chabarowskim o 21:17 czasu lokalnego. Do katastrofy doszło w czasie rutynowego lotu treningowego po trzecim zawrocie. Wrak samolotu znaleziono na niewielkiej głębokości, ok. 10 km od przylądka Datta, w rejonie tzw. Kamiennego Strumienia.

Akcja ratownicza, prowadzona przez okręty FOS, samoloty WWS i jednostki cywilne, nie przyniosła rezultatu. Nie znaleziono nikogo żywego z 11-osobowej załogi. Z wody wydobyto ciała i szczątki samolotu.

Najbardziej prawdopodobną przyczyna katastrofy jest niesprawność techniczna samolotu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.