Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Skyports kupiła Falcon Heliport

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, Nowe technologie, 23 stycznia 2022

Grupa Skyports, zajmująca się zaawansowaną infrastrukturą lotniczą, nabyła od prywatnych właścicieli za nieujawnioną kwotę jeden z dwóch publicznych heliportów w Londynie. Obiekt znajduje się w pobliżu finansowej dzielnicy Canary Wharf. Teraz ma być rozwijany jako vertiport dla samolotów eVTOL. Będzie jednak nadal dostępny dla operatorów śmigłowców.

Skyports zamierza rozbudować nowo nabyty heliport w Londynie w vertiport dla operacji lotniczych samolotów eVTOL / Zdjęcie: Skyports

Czas lotu samolotem eVTOL z heliportu we wschodniej części Londynu na dowolne z londyńskich lotnisk szacowany jest na 20 minut, zaś do Bristolu w zachodniej Anglii na 50 minut. W ubiegłym roku Skyports ogłosiła plany budowy vertiportu na przedmieściach północnego Londynu, Brent Cross. Równocześnie pracuje nad perspektywicznymi lokalizacjami w USA, Francji, Korei Południowej i Singapurze.

Drugi heliport w Londynie znajduje się w Battersea po zachodniej stronie centrum. Jest własnością Davida i Simona Reubena, którzy są również właścicielami lotniska Oxford. Prawdopodobnie także działalność tego heliportu będzie rozszerzana o obsługę samolotów eVTOL.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.