Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

American Airlines przeciw The Points Guy

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, Cyberprzestrzeń, 23 stycznia 2022

American Airlines (AA) z Fort Worth pozwały portal z poradami dla podróżnych The Points Guy (TPG), twierdząc, że naruszył on warunki korzystania z programu lojalnościowego dla często podróżujących pasażerów. Portal oferuje aplikację, która pozwala użytkownikom śledzić w jednym miejscu odległości przeleciane samolotami wielu linii lotniczych. Może więc ułatwiać wybór oferty dającej podróżującym największe korzyści.

Fragment portalu The Points Guy. Poradnik dla początkujących TPG: Wszystko, co musisz wiedzieć o punktach, milach, liniach lotniczych i kartach kredytowych

Poprzez pozew American Airlines chcą zablokować dostęp swych klientów do The Points Guy. Zamierzają też pozbawić portal możliwości korzystania z logo przewoźnika. Twierdzą przy tym, że przekazywanie TPG danych o lotach AA, w tym loginów i haseł programu AAdvantage, jest naruszeniem warunków umów z liniami.

American Airlines twierdzą, że przejęte loginy pozwalają The Points Guy atakować amerykańskie serwery, uzyskiwać dostęp do kont użytkowników oraz zbierać i zawłaszczać zastrzeżone dane z naruszeniem przepisów amerykańskich. Linie oskarżają TPG o naruszenie Ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych, a także ustawy antyhakerskiej. TPG ma też naruszać znak towarowy i prawa autorskie American Airlines.

W odpowiedzi na pozew The Points Guy w zeszłym tygodniu prewencyjnie pozwał AA w Delaware. Domaga się orzeczenia sądu, że konsumenci mogą legalnie wprowadzać własne dane i zarządzać nimi w witrynie dowolnego przedsiębiorstwa. W oświadczeniu z 20 stycznia 2022 TPG poinformował, że złożył swój pozew po otrzymaniu od American Airlines żądania zaprzestania swych działań.

TPG twierdzi, że notuje 10 mln unikatowych wizyt miesięcznie i ponad 3 mln obserwujących w mediach społecznościowych. Od początku działalności portal posłużył do śledzenia ponad 18 mld punktów i mil.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.