Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IAV 2022: oferta Rafaela

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2022

W czasie wystawy IAV 2022 w Londynie, która odbędzie się w dniach 24-27 stycznia Rafael zaprezentuje zestaw systemów przeznaczonych dla pojazdów opancerzonych, które mogą być integrowane w ramach architektury systemu A-VICS.

W ramach architektury systemu walki A-VICS integrowane są podsystemy zamontowane na pojeździe / Zdjęcie: Rafael

A-VICS jest określany jako zintegrowany system walki. Służy on do integracji różnego rodzaju uzbrojenia, systemów łączności i sensorów – w tym optoelektronicznych. W ten sposób zapewnia dookolną obserwację, tworzenie świadomości sytuacyjnej załóg pojazdów opancerzonych i rozpoznawanie celów. Jest on modułowy i może być dostosowany do dowolnego pojazdu i do dowolnych podsystemów. Pozwala wykonywać wszystkie wymagane zadania z wnętrza pojazdu.

Jednym z prezentowanym produktów integrowanych w ramach A-VICS będzie system ochrony aktywnej Trophy. Jest on przeznaczony do ochrony pojazdów przed bronią przeciwpancerną. Występuje w kilku odmianach, które mogą być dobrane do gabarytów i masy nosiciela.

Na wystawie nie zabraknie także sztandarowego produktu izraelskiego przedsiębiorstwa – rodziny ppk Spike. Prezentowana będzie najnowsza 5. generacja pocisków, w tym Spike NLOS o zasięgu do 32 km. Spike są używane przez 39 państw, z czego 19 to członkowie NATO. Zintegrowano je z 45 różnego rodzaju pojazdami, śmigłowcami i jednostkami pływającymi. Wystawa Rafaela obejmie również rodzinę zsmu Samson, które można integrować z różnego rodzaju uzbrojeniem i nosicielami.

Stoisko Rafaela będzie prezentować również sieciocentryczny system walki Fire Weaver. Służy on autonomicznej do integracji wszystkich typów czujników i środków ogniowych na pojazdach działających w formacji. Wymiana danych pomiędzy pojazdami może się odbywać z użyciemdowolnej radiostacji taktycznej dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i scalaniu danych. Umożliwia to dobieranie celów do danego środka ogniowego usprawniając cały proces.

Elementem integrującym w ramach A-VICS wymienione systemy jest system zarządzania uzbrojeniem pojazdów Hypercore. Jest on oparty na sztucznej inteligencji. Wspiera proces podejmowania decyzji, zmniejsza ryzyko błędów i pozwala ograniczyć liczbę personelu w realizacji różnych scenariuszy. Umożliwia również działanie w ramach Manned and Unmanned Teaming (MUM-T, współpracy systemów załogowych i bezzałogowych). Hypercore odpowiada też za zarządzanie sensorami scalając ich odczyty w jeden, zintegrowany obraz pola walki. Ma także funkcję automatycznego rozpoznawania celów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.