Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atak NATO na własnych żołnierzy

Strategia i polityka, 08 listopada 2009

Samoloty NATO zaatakowały omyłkowo własne jednostki w prowincji Badghis. Zginęło 4 afgańskich żołnierzy i 3 policjantów.

15 innych żołnierzy, dwóch policjantów i jeden cywil afgański zostali ranni. Rannych zostało też 5 żołnierzy amerykańskich. W ataku nie zginął żaden żołnierz NATO.

Do nalotu doszło w piątek. Zbombardowane jednostki operowały w okręgu Bala Marghab, poszukując zaginionych dzień wcześniej żołnierzy amerykańskich. Samoloty NATO miały je wesprzeć w walce. Według różnych źródeł, w ich ataku zginęło 3 talibów, a 5 zostało rannych.

Jednostki ISAF i wspierający ich Afgańczycy poszukują 2 spadochroniarzy z Fourth Brigade Combat Team, 82nd Airborne Division. Do ich schwytania przyznają się talibowie. Według jednego z ich przywódców jeden z tych żołnierzy zginął w walce. Według innych źródeł nie żyją obaj.

Zdjęcia: ATP


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.